מה עושים עם עדשת מצלמה שבורה או לא מתפקדת?

 
 
Sony-FE-Lenses
 
 
 
SONY__FE_24mm_F1.4GM
 
 
 
PANASONIC_12-35
 
 
 
 
 
עדשה היא אחד החלקים החשובים ביותר במצלמה. ללא עדשה לא ניתן להגיע לרמת הצילום הנדרשת, לכסות שטח נרחב או להשיג חדות ורזולוציה גבוהות. למרות שיש לכל צלם חובב ומקצועי שורה ארוכה של עדשות הרלוונטיות לצורכיו, ברוב המקרים קיימת עדשה אחת מועדפת. השאלה היא מה עושים במידה שהעדשה נשברת, מתקלקלת או לא מתפקדת היטב.
 
 
התקלקלה העדשה? דיגיטל וידאו סנטר לשירותכם!
 
03-6911111
 
הדבר החשוב ביותר בטיפול בעדשה הוא לא לקחת סיכון מיותר. במידה שהצלם אינו מחזיק ברקע הנדרש, עדיף לפנות אל מעבדה ולבצע תיקון עדשות מקצועי. כך ניתן לחסוך הוצאות בלתי רצויות וליהנות מחזרה מהירה לשגרה. פנייה לאנשי מקצוע לצורך טיפול בעדשה, גם יכולה לספק חוות דעת על הצורך בהחלפתה. במילים אחרות, אם אתם לא יודעים האם שווה לתקן את העדשה או לרכוש חדשה, יש אנשי מקצוע שישמחו לעזור לכם.
 

טיפים להתמודדות עם עדשה לא תקינה

 
פנייה לחברה מקצועית לצורך תיקון עדשות יכולה להתבצע רק בזמן הפנוי. אבל מה עושים אם נתקעים עם עדשה תקולה בשטח ובמהלך יום צילומים? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:
 
  • החליפו עדשה – בשלב הראשון כדאי שתשקלו להחליף עדשה. עדיף להמשיך את הצילומים עם עדשה קצת פחות מתאימה, מאשר לוותר עליהם כליל.

  • בקשו עזרה – הרבה צלמים יוצאים יחד לפרויקטים משותפים. בדקו מול צלמים אחרים האם אפשר להלוות עדשה מתאימה, וכך תוכלו להפיק את המרב מהאירוע.

  • תיקון עדשות זמני – יש מקרים בהם ניתן לבצע תיקון זמני בלבד. הסתפקו בתיקון הזה במידה שהגעתם לסופו של יום הצילום, או כאשר אין ברירה אחרת.
 
במעבדת דיגיטל וידאו סנטר ישמחו להציע לכם תיקון עדשות במחיר משתלם. הגיעו אלינו ובואו להתייעץ עם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה בישראל.
 
תיקון עדשות מצלמה