לרובנו עברה מחשבה על להיות צלמים מקצועיים לאחר שהצלחנו לצלם תמונות או סרטונים יוצאי דופן, חלק אף קנו מצלמה ויצאו לקורסים, אך בסופו של דבר לא רבים הופכים לצלמים מקצועיים ומצליחים להתחיל קריירת צילום מצליחה. החלטנו לרכז עבורכם מספר היבטים חשובים שיש לשקול עוד לפני קניית המצלמה הראשונה, או שדרוג מצלמה קיימת ומה יכול למנוע מכם להגיע לחלום.

תחביב או מקצוע

בואו נתחיל בשלב הראשון, תשקלו היטב האם מדובר בתחביב זמני או בפוטנציאל. תבחנו את כמות הזמן אשר אתם מוכנים להשקיע, את התוצאות, את האפשרויות הכלכליות שלכם ותערכו השוואה בין הצילומים שלכם (גם אם מדובר בצילומים בטלפון נייד) לעומת צילומים זהים של צלמים מקצועיים. במידה ויש מצלמה, תתנדבו לצלם באירועים, פגישות עבודה או כל אפשרות אחרת, גם אם לא מדובר בתחום המעניין אתכם בעתיד. לאחר תקופת ניסיון בידקו עם עצמכם ואף עם אנשים קרובים, האם כדאי לנסות את הכיוון הזה.

איך להתחיל קריירת צילום מקצועית

איך להתחיל לצלם

כפי שציינו, צילום בהתנדבות מומלץ בתור התחלה. השקיעו זמן ולא כסף בצילום כדי לצבור ניסיון. לאחר תקופת ניסיון קצרה, תשקלו לרכוש מצלמה אשר תתאים לאופן הצילום המעניין אתכם. אנו ממליצים לפני רכישת קורסים, תצפו בסרטונים ומדריכים חינמיים. רבים מהם יתנו לכם בסיס כלשהו, אשר יעזור לספוג מידע נוסף בהמשך ויעלה את איכות הצילומים משמעותית.

מתי לעבור לציוד מקצועי?

לאחר שהשקעתם זמן, בניתם בסיס עם מידע חינמי והחלטתם סופית שזה המסלול המתאים, הגיע הזמן לבחור מצלמה ולשקול קורס צילום. חשוב לבחור את הכיוון אשר יש אליו ביקוש והציוד לא יקר מידי, בעיקר אם מדובר בקריירה בתחילתה. ישנם קורסים אשר מספקים ציוד כחלק מהמסלול הלימודים, זאת אכן האפשרות העדיפה, אך תמיד ניתן לרכוש מצלמה עם עדשה אחת ולשדרג בהמשך. התייעצו עם מומחים, אך רק לאחר שתעשו מחקר עצמאי על המחיר הסופי, הפרמטרים הנחוצים לכם ועוד. זכרו לשמור היטב על ציוד הצילום ובררו איך להשתמש בו באופן מיטבי. במידה ויש צורך לתיקון מצלמות, בצעו זאת בזמן כדי למנוע החמרה במצב והופעת תקלות נוספות.

איך למשוך לקוחות?

כדי להביא לקוחות, נתחיל בפרוטפוליו. פרוטפוליו צילום צריך להיות מסודר ולהתאים לסוג הצילום הספציפי אשר אתם מעוניינים לשווק. לדוגמא, צלם אוכל ומסעדות לא צריך לשים תמונות של נופים בפרוטפוליו. ניתן לארגן צילומים לפי נושאים, מיקום ותאריך. תעודות ופרסים ישפיעו חיובית על שם הצלם, לכן מומלץ לציין ולכלול אותם בקורות חיים או פרוטפוליו. למדו איך לערוך את התמונות ולעבוד עם תאורה וציוד מקיף נוסף, כיוון שהתוצאה הסופית לרוב תמיד עוברת עריכה.

זכרו לבקש קרדיט על הצילום, עם השם המלא של הצלם ואף פרטי קשר. הקרדיט יביא לקוחות נוספים ויעבוד לטובתכם גם זמן רב לאחר ביצוע העבודה.

 

דילוג לתוכן