מניעת תקלות במצלמות דיגיטליות

תיקון מצלמות וידאו סוני

קשה לדמיין היום איך הסתדרנו בעבר, לפני הגעתן של המצלמות הדיגיטליות. אח, הסרבול! החלפת הפילמים היקרים, לחשוב כל כך הרבה על כל תמונה ותמונה לפני שלוחצים על הכפתור כדי לא לבזבז פילמים, לחכות עד סוף הטיול של אחרי הצבא עד שרואים את התמונות המוגמרות אחרי הפיתוח. ועכשיו? רק צריך ללחוץ ולצלם.

מהפכת הצילום הדיגיטלי גרמה לכך שאנחנו מתעדים יותר מאי פעם, מצלמים יותר תמונות ומעבידים קשה את המצלמות שלנו. ומוצר שמשתמשים בו הרבה – טוב ככל שיהיה – מתקלקל בסוף. זה הזמן בו אנו פונים למעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות.

מניעת תקלות במצלמה

תיקון מצלמות דיגיטליות הוא בלתי נמנע. מצלמות אלו כוללות מנגנונים וחלקים דיגיטליים רגישים, פגיעים ועדינים. אנו מעמידים אותן לא פעם בפני תנאי תפעול קשים – טמפרטורות קיצוניות, לחות, רוח, שמש ישירה וכו' – שעלולים להשאיר את חותמם ולפגוע במצלמה, ומכאן לחייב אותנו לפנות אל המעבדה.

תיקון מצלמות דיגיטליות – מניעה מקדימה

לפני שמגיע הצורך לרוץ ולחפש מעבדה לתיקון מצלמות, עדיף לנסות למנוע את הבעיה, או לפחות לדחות אותה, על ידי שמירה על המצלמה ותפעול נכון שלה. מניעה היא תמיד הפתרון הטוב ביותר.

הדרך הטובה ביותר לשמור על מצלמה מהצורך בשליחתה לתיקון מצלמות דיגיטליות, היא להחזיק אותה תמיד בתוך נרתיק משלה. כך היא לא תיפגע מחפצים אחרים בתיק, מטפטופים או מלכלוך, ותמיד תישמר.

לחות ורטיבות, למשל, הן מאויביה הגדולים של המצלמה הדיגיטלית. חדירתם לתוך המנגנון תשלח אתכם מיד אל מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות. במקרים של חדירה מסיבית של כמות מים גדולה (למשל, נפילה לבריכה), לא בטוח שאפילו המעבדה תוכל לסייע. חשוב לזכור להימנע מלקרב את המצלמה יתר על המידה למקורות מים ובעיקר לנתזי מים (כמו של ממטרה או מפל).

הימנעו מחשיפתה ללחות גבוהה, והכי חשוב הישמרו מנתזי מי ים – מים שכאלו גורמים נזק חמור לא רק בגלל הרטיבות, אלא גם בגלל מליחותם. אם אינכם רוצים לרוץ באמצע החופשה לחפש תיקון מצלמות דיגיטליות, שמרו את המצלמה בנרתיק עמיד למים, ואל תוציאו אותה ממנו כשאתם במהלך פעילות כמו רפטינג או שיט בזודיאק.

חול ואבק הם עוד גורמי צרות ידועים, שבעטיים יש לרוץ אל מעבדות תיקון מצלמות דיגיטליות. היזהרו מאוד מתפעול מצלמה בתנאים שבהם יש הרבה אבק וחול באוויר, למשל סופת חול, או העמדתה על הקרקע בחוף הים. כדאי מפעם לפעם לנקות אבק מהמנגנונים הפנימיים ומהחיישנים של המצלמה כפעולת מניעה – אולם מומלץ לעשות זאת במעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות, ולא לבד בבית, כדי לא לגרום נזק במקום תועלת. במעבדה יוכלו לבצע את התיקון במומחיות וביעילות, בלי לסכן את תקינותה של המצלמה.

מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות

חשוב לפנות למעבדה ידועה ומוכרת, כדי שתוכלו להפקיד בידיה בביטחון את תיקון המצלמה היקרה שלכם. מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות מוסמכת מיומנת באיתור תקלות במצלמות מקצועיות מורכבות ביותר, ובתיקונן.

דיגיטל וידאו סנטר (DVC) היא מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות ומצלמות וידיאו מובילה ובעלת ניסיון רב. אנשי המעבדה מעודכנים במכשור החדיש, ועוברים השתלמויות בארץ ובחו"ל במסגרת תפקידם, כדי להתמחות במתן פתרון לכל בעיה שעלולה להתעורר במצלמות דיגיטליות

דילוג לתוכן