מצלמות מקצועיות - סקירה

צילום וידאו הוא חלק בלתי נפרד מעולמם של חובבנים ובעלי מקצוע, מה שמעלה את הצורך בשימוש בציוד איכותי ומקצועי. במאמר הבא נסביר למה יש צורך בציוד כזה גם בעידן שבו לכל אחד ואחת מאתנו יש טלפון חכם עם מצלמה טובה ונענה על השאלה מה עדיף

העידן הנוכחי הביא אתו שורה ארוכה של שינויים ושיפורים טכנולוגיים. כיום כמעט לכל אחד ואחת מאתנו יש בכיס טלפון נייד וחכם שהוא טלפון עם מצלמה טובה, שמאפשר לנו להתחבר לאינטרנט ולבצע שלל פעולות מרחוק ובלחיצת כפתור. במקביל, אותו מכשיר בדיוק הוא גם זה שעומד לרשותנו במידה ונרצה לתעד אירוע חשוב או מרגש. לאור היכולת להשתמש בנייד גם לצילום תמונות סטילס וגם לצילום וידאו, עולה השאלה למה צריך מצלמות מקצועיות, אם בכלל.

יתרונות

האמת היא שהפונקציה שאותן ממלאות מצלמות הוידאו לעולם לא תוכל להיות מוחלפת על ידי מכשיר טלפון נייד. הנה כמה סיבות לכך והיתרונות של המצלמות המקצועיות הדיגיטליות על פני טלפון עם מצלמה טובה:

א. איכות הוידאו – מצלמות וידאו סוני, מצלמות פנסוניק או חברות מובילות אחרות מגיעות לאיכות וידאו מקסימאלית. בזכות האיכות הזו, בעלי מקצוע משתמשים רק במצלמות כאלה וכמובן שלא באף סוג של טלפון נייד, לא משנה כמה המצלמה שלו טובה. על אף ניסיונות של יצרני המכשירים הסלולאריים החכמים להציע גם מפרט טכני מתקדם בכל הנוגע לצילום וידאו, אי אפשר להשוות את זה למצלמות שזה כל מה שהן מסוגלות ויודעות לעשות – אבל ברמה הגבוהה ביותר.

ב. אופי הצילום – מכשיר סמארטפון, גם אם יש לו מצלמה טובה, עדיין מוגבל ביכולות שלו לייצר תשתית מתאימה עבור צילום וידאו ברמה גבוהה. אם רוצים להשיג צילום וידאו איכותי, צריך למשל לייצב את המצלמה או להשתמש בקונסולה ייעודית. ברוב המקרים אי אפשר לעשות את זה עם מכשיר טלפון נייד, מה גם שרכישת הציוד המיוחד עבור הטלפון הנייד כבר תהפוך את ההשקעה במצלמות וידאו פנסוניק או סוני למשתלמת יותר.

ג. התחושה של הצלם – בצד השני של המצלמה יש תמיד מישהו שמחליט מה הוא רוצה לתעד ואיך אמורה להיות התוצאה הסופית. אז אמנם חלק מחובבי הצילום לא ממש מתעניינים בתחושה הסובייקטיבית הזו, אך אצל בעלי מקצוע מיומנים זה לא המצב. אצל צלמי וידאו מקצועיים, אין תחליף לתחושה שאותה מקבלים כאשר אוחזים את המצלמה עצמה ביד וכך נעזרים בה לביצוע שלל מטלות.

מצלמה וידאו פנסוניק AG-CX350

ההבדלים בין מצלמות מקצועיות

את הדור הבא של מצלמות וידאו סוני או פנסוניק אפשר לראות במפרט הטכני המתקדם. למעשה, ככל שיצרני המצלמות מגבירים את קצב התחרות ביניהם – כך הלקוחות וחובבי הצילום מרוויחים מכשירים טובים ואיכותיים יותר. לדעת רוב בעלי המקצוע, המפרט והיכולות של המצלמות שיש כיום לא היו מועלים על הדעת עד לפני מספר שנים. כמו כן, יהיו שיטענו שדווקא התחרות הזו מצד הסמארטפון היא זו שגרמה לשכלול ביכולות של המצלמות עצמן.

אביזרים שגורמים להבדל

אפשר גם להיכנס אל עובי הקורה ולראות הבדלים קונקרטיים בין מצלמות וידאו מקתועיות לבין מצלמות של חברות אחרות. זה מתחיל עם טכנולוגיית K4 שיש בחלק מהמצלמות ואין במצלמות אחרות, או עם מצלמות שמתאימות בעיקר לצילומים בחוץ ובשטח ואפשר לחבר אליהם אביזרי עזר כגון מיקרופון דש. מטבע הדברים, חיבור אביזרים כזה יהיה מסורבל או בלתי אפשרי גם עם טלפון עם מצלמה טובה.

הדור הבא של המצלמות המקצועיות

על רקע כל האמור לעיל אפשר להבין את החשיבות והיתרונות של מצלמות על פני מכשירי טלפון ניידים על אף שכיום יש מצלמות מאוד טובות וחדות בטלפון. ברוב המקרים, המצלמות המקצועיות ישיגו ביצועים מעולים ויהיה נוח להשתמש בהן.

שירותי תיקון המצלמות של דיגיטל וידאו נעשים על ידי צוות בעל ניסיון רב שנים והכרות עמוקה עם התחום.

לייעוץ חינם חייגו:

דילוג לתוכן